Kerli küsis

Minu Olympuse kaamera objektiiv on väljas ja ei lähe enam keresse tagasi. Kas ma saan ise midagi teha või tuleb kaamera tuua teile remonti? Kuipalju selline remont võib maksta?

Meie vastasime

Kontrollige, kas kaamera aku on laetud, kui te pole selles kindel, siis laadige aku ja püüdke pärast aku paigaldamist kaamerat veelkord käivitada. Kui viga ei kao, siis on ilmselt objektiiviblokk saanud vigastada. Tavaliselt selline viga ei kuulu tasuta kõrvaldamisele, sest arvatavasti olete ise kaamerat vigastanud. Remondi maksumuse saame öelda alles pärast seda, kui oleme kaamera üle vaadanud.

Jaan küsis

Minu arvates ei ole minu uue Nikon peegelkaamera pildid nii selged, kui nad olid kompaktkaameraga pildistades. Kas võib olla, et kaamera ei ole korras?

Meie vastasime

Väheusutav on, et tuntud tegija praaki väljastab. Arvatavasti on asi selles, et te olete harjunud kompaktkaamera nõelteravate piltidega. Nikon peegelkaamerad on aga vaikimisi häälestatud mõnevõrra teistmoodi, eeldades et kasutaja teravustab pildid arvutis hilisema töötlemise käigus. Juhul kui soovite et pildid oleks koheselt teravamad tuleb teil muuta seadistusi. Otsige kasutusjuhise abil kaamera menüüst üles “Sharpening” ning suurendage seda mõne astme võrra.