Meie soovitame:

Kui ostate uue digikaamera, objektiivi, lisaseadme, siis enne kui hakkate seda kasutama tutvuge põhjalikult kasutusjuhisega.
Kui kaameral on aku, siis laadige esimese asjana aku kaasasoleva laadija abil nii, nagu seda soovitab kasutusjuhis.
Tehke proovipildistamised kasutusjuhise abil, harjutage erinevate reziimide kasutamist, probleemide korral pöörduge koheselt kaameramüüja poole. Pidage meeles et esmaste pretensioonide esitamiseks on teil aega vaid 14 päeva.
Kasutage vaid kvaliteetseid lisaseadmeid mida soovitab kasutada tootja või siis tuntud tegijate tooteid.
Digipeeglite sensori tolmust puhastamiseks kasutage kõigepealt kaamerasisest puhastusreziimi. Kui see teie kaameral puudub või juhul, kui see ei aita, siis kasutage õhupumpa. Ärge puudutage sensori filtrit! Juhul kui te ei ole eriti hea peenmehaanik ärge riskige sensori märgpuhastuse ettevõtmisega vaid laske seda teha asjatundjal.
Objektiivide puhastamiseks kasutage esmalt suruõhku või õhupumpa. Plekkide ja sõrmejälgede eemaldamiseks kasutage spetsiaalseid optikapuhastusvahendeid. Juhul kui plekid ei eemaldu, viige objektiiv remonti.
Fotoseadmetele mõjuvad kahjulikult paljud tegurid, nagu liiga kõrge või liiga madal temperatuur, suur õhuniiskus, vihm, tolm, liiv, vibratsioon ja löögid.
Kaitske kaameraid vihma- või lumesajus pildistamisel kilekotiga, eemaldage vajadusel veetilku taskuräti või kuiva lapiga. Esimesel võimalusel kuivatage kaamera kuivas ruumis ja ärge pange seda kappi või fotokotti enne kui see on täielikult kuivanud. Kui kaamera kukkub lumme või vette ja lakkab töötamast, siis eemaldage aku ning toimetage kaamera võimalikult kiiresti remonti.
Ärge jätke kaamerat lauspäikse kätte ja ärge asetage seda autos kohta, kuhu paistab päike.
Liiva ja tolmu eest kaitseb kaamerat kõige paremini samuti lihtne kilekott. Kui kaamera on tolmune, siis eemaldage tolm suruõhu või õhupumba abil.
Kui kaamera lakkab töötamast ilma mingi mõjuva põhjuseta, siis kontrollige kõigepealt akude või patareide laetust, seejärel üritage kaamera uuesti käivitada.
Objektiiviprobleemide korral, nagu näiteks raskelt liikuv suumimisrõngas, või juhus, et objektiivi ei ole võimalik kaamerast lahutada ärge rakendage jõudu vaid pöörduge asjatundjate poole.
Elektrilised seadmed nagu välklambid, valgustid on kõrgendatud ohu allikaks, kasutage nendes vaid tootja poolt heakskiidetud patareisid ning nõuetele vastavaid toitejuhtmeid. Ärge avage elektroonilisi seadmeid ka siis kui need on vooluvõrgust lahutatud, sest näiteks välklampidesse salvestatud energia on nii suur et võib teile tekitada eluohtlikke vigastusi.